پرطرفدارترین
لیست خدمات

بازسازی برق ساختمان (بازدید رایگان) تهران

نصب ���������� �������� �������������� تهران | نصاب پروژه صفر تا صد تهران | برقکارآن نصب ���������� �������� �������������� تهران | نصاب پروژه صفر تا صد تهران | برقکارآن نصب ���������� �������� �������������� تهران | نصاب پروژه صفر تا صد تهران | برقکارآن نصب ���������� �������� �������������� تهران | نصاب پروژه صفر تا صد تهران | برقکارآن نصب ���������� �������� �������������� تهران | نصاب پروژه صفر تا صد تهران | برقکارآن نصب ���������� �������� �������������� تهران | نصاب پروژه صفر تا صد تهران | برقکارآن نصب ���������� �������� �������������� تهران | نصاب پروژه صفر تا صد تهران | برقکارآن نصب ���������� �������� �������������� تهران | نصاب پروژه صفر تا صد تهران | برقکارآن
درباره

پروژه صفر تا صد تهران

:

امروزه استفاده از انرژی الکتریکی به عنوان یکی از نیازهای اساسی انسان در زندگی روزمره تبدیل شده است، با این وجود گاهی شاهد مشکلاتی هستیم که به دلیل ناآگاهی و عدم اطلاعات کافی در به کارگیری و یا نحوه اجرای اولیه توسط افراد نامعتبر ایجاد می‌شود. همه ساله خسارات جبران ناپذیر جانی و مالی افراد درگیر، یا عامل اصلی آتش سوزی های بزرگ و تخریب ساختمان‌ها ، همگی از تجربیات تلخ استفاده و یا گسترش غیر کارشناسی تاسیسات الکتریکی و برقکاری ساختمان می‌باشند.

اخیرا هم در بازی فوتبال پرسپولیس و صنعت نفت آبادان در ورزشگاه آزادی به گفته کارشناس برقکاران به دلیل در درجه اول عدم اتصال سیم حفاظتی زمین (ارت) به بدنه فلزی تجهیزات الکتریکی مثل پایه همون چراغ بوده و کلید حفاظت جان که مسئول مورد نظر اظهار داشت باید جلوی این اتفاق ر ومیگرفت معمولا در این مدار ها بکار نمیره (در مدارات تابلو هایی با گستردگی کم و یا منازل مسکونی و یا بخش های کوچک سایر اماکن کاربرد داره و نه به صورت کلی چون بر اثر تفاضل جریان کار میکنه)، متاسفانه شاهد مرگ نوجوانی بی گناه در گیت ورودی به دلیل برق گرفتگی بودیم.

در اینجا ضمن توصیه بر استفاده از برقکار ساختمانی مجرب یا برقکار ماهر که مورد تایید برقکاران هستند، تلاش میکنیم به صورت خلاصه به نکات مهم آموزش صفر تا صد پروژه برق ساختمان بپردازیم.

پس در ادامه با برقکارآن همراه باشید.


صفر تا صد برقکاری ساختمان ما مراحل کار صفر تا صد برق ساختمان را در 3 قسمت دسته بندی کردیم و در ادامه نیز این مراحل را بصورت کامل شرح می‌دهیم.
( برای دسترسی به هر مرحله در متن مقاله روی هر یک از مراحل زیر کلیک کنید ) صفر تا صد برقکاری ساختمان
شامل : تهیه نقشه ، اجرای نقشه در محل ، تراز کردن ، شیار زنی ، کندن جای قوطی ، سوراخ زدن جای روشنایی ، نصب قوطی ها ، فیکس کردن و اجرا و خم لوله های پریز ها ، پوشش روی لوله های کف با ماهیچه سیمانی ، نصب جعبه فیوز ، نصب جعبه آنتن ، تامین ارتینگ صفر تا صد برقکاری ساختمان
شامل : تمیزکاری لوله ها و قوطی ها ، سیم ریزی و کابل کشی ، کابل کشی سیستم های صوتی و اعلان حریق، عایق کاری سرسیم ها ، اتصال برق داخل ساختمان به برق اصلی ، نصب تجهیزات کابلی نما صفر تا صد برقکاری ساختمان
شامل : نصب کلید و پریزها ، بستن ترمینال سرسیم ، نصب دتکتور ها ، نصب فیوز ها و محافظ جان ها ، نصب آیفون تصویری ، نصب آیفون ، نصب چراغ های راه پله ، نصب چراغ نما ، نصب تابلوی برق موتورخانه   صفر تا صد برقکاری ساختمان
  ۱-۱ تهیه‌‌ی نقشه ساختمانی
شامل سیستم‌های روشنایی، سیستم های صوتی، سوکت‌های برق، تلفن، آنتن، آیفون، فن کوئیل ها، اطفاء حریق، برق اضطراری و موتورخانه.
در تهیه نقشه برق باید دقت بسیاری به خرج داده شود تا از هزینه های احتمالی جلوگیری شود. نقشه برق ساختمان بسته به کاربری ساختمان و طراحی تاسیسات الکتریکی اماکن مختلف با هم متفاوت هستند. نقشه الکتریکی یا توسط طراح برق ساختمان تهیه و در اختیار برقکار قرار میگیرد و یا معمولا و در بیشتر موارد با نظر طراح ساختمان توسط تیم تخصصی برقکاری ساختمان آماده می‌شود. در واقع نقشه تاسیسات الکتریکی زبان مشترک بین سازنده ساختمان و برقکار ساختمان و در بر گیرنده ایده های یک طراح می‌باشد. صفر تا صد برقکاری ساختمان
نمونه نقشه برق

به طور کلی در طراحی و نقشه کشی باید تمام قوانین استاندارد برق و مهمتر از همه مسایل موجود در مبحث سیزدهم مقررات ملی ساختمان رعایت شده باشد و در طول اجرا و پس از اتمام توسط مهندس ناظر کنترل و تایید شود.

صفر تا صد برقکاری ساختمانترسیم نقشه برق‌
ترسیم نقشه برق ساختمان اعم از نقشه روشنایی، کلید و پریز ها، لوله گذاری و .. در پلتفرم اتوکد
موارد موجود در نقشه برق
در یک نقشه کامل باید تمام جزییات محل های قرارگیری تجهیزات روشنایی و کلید ها و یا محل‌های کنترل آنها و خطوط تغذیه و جعبه فیوزها در یک لایه از نقشه و محل‌های نصب تمامی پریزهای برق و مصرف‌کنندگان غیر روشنایی نظیر هود آشپزخانه و یا فن تهویه و ...و پریزهای تلفن و آنتن هم در لایه های مجزا و نیز سیستم هایی نظیر اعلام حریق و یا آیفون و سیستم برق اضطراری،دوربین های مدار بسته همینطور رایزرها یا محل عبور لوله های برق و کابل ها در بین طبقات در نقشه ها جداگانه یا روی هم مشخص باشد.

برای خدمت

نصب لوستر از ۳ شاخه تا 5 شاخه تهران

از ما قیمت بگیرید و در کمترین زمان ممکنه سفارش خودتون رو ثبت کنید. استعلام قیمت تلفنی
۲-۱ اجرای نقشه روی کار
پس از دریافت و بررسی نقشه ها نوبت علامت‌گذاری دقیق محل‌های موجود در نقشه جهت کنده کاری محل نصب قوطی کلید و پریز و کانال عبور لوله روی دیوار می‌باشد اینکار توسط رنگ و قلم موی دو سانتی متری یا مداد شمعی و یا گچ رنگی به صورت دقیق و با استفاده از لوازم نقشه کشی روی دیوار مثل خط کش دو متری و گونیای بزرگ انجام میگردد. این مرحله در بیشتر مواقع پس از گچ و خاک کاری انجام میگیرد مگر در موارد استثنا که بدلیل استفاده از مصالح ساختمانی خاص مثل سنگ یا کاشی این مرحله پس از سفت کاری انجام می‌شود.
نکته: مسیر عبور سیم‌ها و ارتفاع محل نصب کلیدها و پریزها در جاهای مختلف  متفاوت بوده و از لحاظ استاندارد دارای اهمیت بسیار می‌باشد. که برقکار ساختمان باید به آن توجه داشته باشند. صفر تا صد برقکاری ساختمان
چاک لاین یا خط تراز ۳-۱ تراز کردن تمام جای قوطی کلیدها و پریزها و کشیدن خطِ تراز با چاک لاین
جهت یکسان بودن ارتفاع نصب باید در محل‌های مورد نیاز خط مبنا یا خط تراز یا لول لاین روی دیوار ترسیم نمود. برای اینکار در دهه های گذشته از وسیله نسبتا ساده ای به نام شلنگ تراز استفاده میشد که کم و بیش در سال‌های اخیر جای خود را به ابزار دقیق و راحت تری به نام تراز لیزری داده است. در زمان اجرای علامت گذاری باید نهایت دقت انجام گیرد تا محل‌های علامت گذاری شده از لحاظ اندازه و فواصل با نقشه همخوانی داشته باشد. لازم بذکر است در این مرحله محل قوطی ها طوری درنظر گرفته می‌شود که خط تراز دقیقا زیر یا بالای قوطی قرار گیرد و این قرارداد باید در سراسر پروژه رعایت گردد.

نصب قوطی کلید و پریز و جعبه تقسیم
نصب یا تعویض قوطی انواع کلید یا پریز
ارتفاع کلید ها در تمام اماکن بین 110 تا 120 سانتیمتر و تمام پریزها و سوکتها به جز اماکن مرطوب از جمله آشپزخانه و حمام و سرویس بهداشتی باید 30 سانتیمتر از کف تمام شده باشد. در آشپزخانه باید پریزها با رعایت فاصله جانبی از شیر آب و به صورتی که حداقل 60 سانتیمتر فاصله جانبی با شیر آب رعایت شود در ارتفاع همانند کلید ها نصب می‌شود. علامتگذاری برای نصب پریز در اطراف شیر گاز در صورتی مجاز است که حداقل 40 سانتیمتر بالاتر یا دور تر از جوانب شیر گاز و یا حداقل 15 سانتیمتر پایین تر از آن باشد .نصب پریز در پشت کابینت زمینی یا پشت ماشین لباسشویی و ظرفشویی و اجاق گاز و غیره بدلیل در دسترس نبودن مورد تایید نمی‌باشد.
  صفر تا صد برقکاری ساختمان
ارتفاع کلید و پریز در مکان های عمومی و آشپزخانه ۴-۱ شیار زدن مسیر لوله‌ها با شابلون اندازه و دستگاه شیار زن
در این مرحله باید محل‌هایی که علامت گذاری شده بنا به کاربرد با ابزار مناسب کنده کاری شود. برای عبور لوله های برق بر مبنای خطوط ترسیمی توسط شیارکن مخصوص روی دیوار شیار به عمق و پهنای کافی ایجاد می‌شود بطوری‌که عمق شیار بیش از نیمی از ضخامت دیوار نبوده و حدقل یک و نیم سانتیمتر بیشتر از قطر لوله باشد .
۵-۱ کندن جای قوطی ها با دستگاه یا در صورت لزوم قلم و چکش مخصوص.
به وسیله ابزاری به نام گرد بر و یا مته مخصوص محل قرار گیری و نصب قوطی های کلید یا پریز و محل جعبه توزیع یا جعبه فیوز هم کنده کاری و آماده می‌شود.

صفر تا صد برقکاری ساختمانگرد بر کناف و سقف کاذب
گرد بر ناف یا انواع سقف کاذب با دستگاه گرد بر و دریل مخصوص
۶-۱ سوراخ کردن جای روشنایی سقفی توسط دستگاه (در مورد سقف کاذب، روی سقف ساپورت خورده و روی آن لوله فیکس می‌شود)
۷-۱ نصب قوطی ها روی دیوار توسط شابلون و تراز کردن دقیق آن‌ها
در این مرحله باید قوطی‌های کلید و پریز داخل دیوار کار گذاشته شوند. اینکار یا بصورت مجزا در پروژه‌های بزرگ توسط یک اکیپ قوطی گذار انجام می‌شود و یا توسط همان اکیپ لوله گذار اجرا میگردد که بسته به برنامه ریزی نحوه کار توسط برقکار ارشد پروژه می باشد.
در هر صورت تمام قوطی‌ها باید در ارتفاع مناسب و زاویه افقی دقیق نسبت به خط تراز موجود نصب شود. همچنین حین گچ‌کاری در صورتی که لوله گذاری در مرحله بعد انجام می‌شود باید محل لوله خالی گذاشته شود و دقت شود لبه قوطی از سطح گچ و خاک روی دیوار بیرون تر نباشد.


صفر تا صد برقکاری ساختمان
 02133924086 - 02133924096 مشاوره رایگان توسط بهترین برقکارها
۸-۱ فیکس کردن لوله پولیکاهایی که برای ورودی و خروجی به داخل جعبه فیوز آورده می شود، توسط گچکاری موضعی و یا جوشکاری و نصب ساپورت، بسته به شرایط محل.
۹-۱ فیکس کردن لوله پولیکاهایی که برای ورودی و خروجی به داخل جعبه آنتن و تلفن آورده می شود، توسط گچکاری موضعی و یا جوشکاری و نصب ساپورت،بسته به شرایط محل.

این مراحل میتواند همزمان و یا پس از قوطی گذاری انجام شود و باید دقت شود ضمن اجرای دقیق لوله گذاری طبق نقشه در محل‌هایی که تغیر مسیر از دیوار به سقف یا کف داریم لوله را با قوس مناسب خم کنیم. برای اینکار بسته به نوع لوله که قابلیت خم سرد با فنر یا خم گرم با سشوار صنعتی یا حرارت شعله را داشته باشد عمل می‌شود. همینطور میتوان از زانویی آماده استفاده کرد.
نکته : در هر صورت تعداد خم‌های یک مسیر نباید بیشتر از چهار خم یا مجموع زاویه ها بیش از 360 درجه باشد. استفاده از لوله های خرطومی هم در فواصل دور و کف ساختمان ممنوع می‌باشد. صفر تا صد برقکاری ساختمان
لوله گذاری سقفی پی وی سی و فولادی
برای خدمت

نصب لوستر از ۳ شاخه تا 5 شاخه تهران

از ما قیمت بگیرید و در کمترین زمان ممکنه سفارش خودتون رو ثبت کنید. استعلام قیمت تلفنی
۱۰-۱ اجرای لولهگذاری لوله پولیکا توسط گرما و خم کاری توسط سشوار صنعتی و یا مشعل و فنر و آب بندی آن توسط چسب پولیکا.
۱۱-۱ جوشکاری و ساخت ساپورت برای سینی برق بر روی داکت مشخص‌شده از روی نقشه ( این سینی برق‌ها برای ورود کابل های برق تلفن آنتن ماهواره و... نیازهای ساختمان به‌طور مجزا داخل داکت های ساختمان فیکس و وارد باکس‌های مورد نیاز خود می شود).

صفر تا صد برقکاری ساختمانلوله گذاری
اجرای عملیات لوله گذاری داخل دیوار یا سقف به جهت انجام سیم کشی توکار از داخل آنها
۱۲-۱ پوشش کامل روی لوله پولیکاهایی که در کف ساختمان کار شده است.

۱۳-۱ نصب جعبه فیوز و تراز کردن آن در جاهای مشخص توسط نقشه.
در این مرحله با رعایت مواردی که برای قوطی های کلید و پریز گفته شد و طبق رعایت دقیق اندازه هایی که در نقشه داده شده اقدام به نصب جعبه فیوزها که برای هر واحد یکی در نظر گرفته می‌شود میکنیم .حین نصب باید دقت کرد جعبه فیوز در عمق مناسبی از دیوار کار گذاشته شود و لبه های آن در هر چهار طرف با لبه دیوار هم تراز باشد. برای اینکار میتوان ابتدا با مقدار کمی ملات گچ دو طرف تابلو را فیکس نمود، بگونه ای که بتوان در صورت نیاز به تنظیم دقیق آن را کمی حرکت داد و سپس اقدام به سفت کردن آن نمود.در برخی موارد نیز اینکار با پیچ و رولپلاک انجام میگیرد.
  صفر تا صد برقکاری ساختمان
ارتفاع نصب جعبه فیوز لازم بذکر است که ارتفاع نصب جعبه فیوزها 160 سانتیمتر از کف تمام شده می‌باشد. ضمنا هنگام طراحی مدار باید به گونه ای باشد که محاسبات فیوزها به درستی انجام گیرد. به طور مثال برای روشنایی ها از فیوز 10 آمپر و برای پریزها حداقل 16 آمپر و نیز محاسبات مربوط به ظرفیت جریان سیم ها، ضریب همزمانی مصرف کننده ها و تعداد مصرف کننده هایی که به یک فیوز متصل میگردند رعایت شود.
نکته : بیشترین تعداد مجاز پریز که میتوان به یک فیوز متصل کرد 12 پریز است.

صفر تا صد برقکاری ساختماننصب جعبه تقسیم 
نصب جعبه تقسیم روکار و توکار پلاستیکی یا فلزی جهت استاندارد سازی انشعابات برق
۱۴-۱ نصب جعبه آنتن و ماهواره و تلفن و تراز کردن آن در جاهای مشخص توسط نقشه
۱۵-۱ تأمین ارتینگ ساختمان
نصب پلیت و سیم مسی و زغال و نمک برای راه‌اندازی چاه ارت و ازآنجا به سینی برق و به مصرف‌کننده‌ها
۱۶-۱ لوله فولادی گذاری در شرایطی که نقشه تعیین کرده است (در پارکینگ های اداره‌جات داخل روشنایی آسانسور و روشنایی موتورخانه).  

صفر تا صد برقکاری ساختمان

۱-۲ تمیز کردن قوطی کلیدها و بریدن لوله‌های اضافی روی کار
۲-۲ سیم گذاری داخل لوله پولیکا (رنگ سیم‌ها و نمره سیم‌ها و نوع سیم‌ها از روی استاندارد انتخاب می‌شود)
در این مرحله به کمک فنر سیم‌کشی سیم با نمره مناسب طبق جدول با مصرف در لوله ها وارد شده و در جاهایی که لازم است سربندی‌ها فقط با کانکتور پیچی انجام و سر آنها را برای جلوگیری از آغشتگی به مصالح  ساختمانی با کاغذ ضخیم یا پلاستیک پوشانده و داخل قوطی‌ها میگذاریم تا پس از اتمام گچ کاری و کاشی کاری نسبت به نصب کلید و پریزها و فیوزهای مینیاتوری در جعبه توزیع و سایر موارد اقدام شود.  در جدول زیر می توانید برحسب طول و جنس سیم ( مس یا آلومینیم ) مقدار جریان مجاز که می توان از یک سیم عبور داد را مشاهده نمایید.
برای مثال در سیم 16mm2 (سیم 16) جریان مجاز تا 100 متر 80 آمپر و در همین مقطع در 300 متر طول 26 آمپر میباشد.

نکته : هر چه طول مسیر سیم کشی بیشتر افت جریان و کاهش آمپر مجاز بیشتر. صفر تا صد برقکاری ساختمان
جدول جریان مجاز سیم ها در طول مختلف (برای مشاهده در ابعاد بزرگ تر روی عکس کلیک کنید)
منبع : شرکت سیم و کابل افشار نژاد خراسان صفر تا صد برقکاری ساختمان
شدت جریان مجاز سیم ها در مقاطع مختلف نکته : باید توجه شود در تمام لوله ها باید سیم ارت کشیده شود و به پیچ ارت پریز یا بدنه فلزی مصرف کننده متصل باشد.
نکته : زیر هر پیچ پریز نباید بیش از دو سیم بسته شود و نیز در پریزها سیم  فاز در سمت راست و نول در سمت چپ باشد.
نکته : رنگ و نمره سیم‌ها باید طبق جدول استاندارد اتنخاب شود.

صفر تا صد برقکاری ساختماننصب سیم و کابل در انواع مختلف
اجرای انواع کابل کشی روکار و توکار به جهت انتقال برق از نقطه ای به نقطه دیگر
۳-۲ انداختن کابل شیلد دار برای بلندگوها و از آنجا به ولوم های همان اتاق و از آنجا به فیش‌های پشت آمپلی‌فایرها (در صورت وجود سیستم صوتی در پروژه)

۴-۲ کابل‌کشی برق از داخل جعبه فیوز و رد کردن داخل سینی برق و بست زدن و از آنجا به زیر کنتور
نکته : در صورت داشتن دیزل ژنراتور این کابل ها به داخل موتورخانه نیز وارد شده و به تابلوهای مخصوص خودش وصل می‌شود.

  ۵-۲ کابل‌کشی تلفن – آنتن ماهواره و آیفون از تابلوهای مخصوص خودش و رد کردن داخل سینی مخصوص خودش و بست زدن کابل ها و از آنجا به باکس‌های مخصوص خودشان

۶-۲ اتصالات سر سیم‌ها در داخل قوطی کلید- جعبه فیوزها – روشنایی‌ها – تو کارها – و جعبه آنتن – ماهواره- تلفن – اطفاء حریق - UPS (نصب دستگاه‌های تغذیه  UPS به شرکت‌های مسئول مرتبط می‌شود)

۷-۲ قلع اندود کردن کل اتصالات و سر سیم‌ها توسط حوضچه قلع و یا استفاده از ترمینال یا کانکتور پیچی با روکش باکالیت یا پلاستیک

۸-۲ عایق‌کاری اتصالات توسط وارنیش حرارتی (جایگزین لنت (چسب) برق) صفر تا صد برقکاری ساختمان
استفاده از وارنیش حرارتی به جای چسب(لنت) برق ۹-۲ اجرای کابل‌کشی مربوط به بیرون ساختمان نصب نورافکن ها در نما
در صورتیکه نورپردازی دکوراتیو برای نمای بیرون ساختمان در نظر گرفته شده باشد در این مرحله و قبل از اینکه نمای ساختمان اجرا شود باید کابل‌های مربوط به روشنایی های مورد نیاز اجرا گردد. نکته : طبق آیین نامه های اجرایی نمیتوان بیش از 12 شعله روشنایی را به یک خط متصل نمود. ضمنا طبق طراحی که از قبل روی نقشه انجام شده محل قرار گیری تابلو برق در یکی از اماکن عمومی ساختمان مثل پارکینگ یا کنار تابلو کنتورها و یا میتواند در اتاق سرایدار قرار داشته باشد.
در صورت فاصله زیاد باید تا نزدیکترین محل سیم‌ها با لوله پولیکا و سپس باکس بین راهی در نظر گرفته شود.
درصورتیکه نورپردازی نما هم بصورت دستی و هم اتوماتیک کنترل می‌شود باید محل مناسبی برای نصب فتوسل درنظر گرفت به طوریکه تحت تاثیر نور چراغ‌ها قرار نگیرد.  

صفر تا صد برقکاری ساختمان

۱-۳ بستن کلید و پریز و تراز کردن آن‌ها
در این مرحله تمام قوطی‌ها را که قبلا برای جلوگیری از آغشته شدن سیم‌ها به گچ (در حین اجرای گچکاری) توسط کاغذ یا تکه های کیسه پلاستیکی پوشانده و پر کرده بودیم بازگشایی کرده و خرده های گچ که ممکن است از کناره ها وارد قوطی شده باشند را به دقت تمیز نموده و اقدام به نصب کلیدها و پریزها در محل خود می‌نماییم. صفر تا صد برقکاری ساختمان
نصب کلید و پریز نکته : در این قسمت باید دقت شود که زیر هر پیچ نباید بیش از دو سیم بسته شود و همواره باید سیم سمت راست پریز (هنگامی که روبروی پریز می‌ایستیم سوراخی که سمت راست ما قرار میگیرد) باید سیم فاز باشد.
برای خدمت

نصب لوستر از ۳ شاخه تا 5 شاخه تهران

از ما قیمت بگیرید و در کمترین زمان ممکنه سفارش خودتون رو ثبت کنید. استعلام قیمت تلفنی
صفر تا صد برقکاری ساختمان
آرتفاع استاندارد نصب کلید، پریز و چراغ ها (برای مشاهده در ابعاد بزرگ تر روی عکس کلیک کنید)
نکته : در تمام اماکن که احتمال رطوبت یا باران وجود دارد مثل پشت بام‌ها و همینطور پارکینگ باید از کلید و پریز با درجه حفاظت IP44 استفاده شود. صفر تا صد برقکاری ساختمان روی تصویر کلیک کنید تا مقاله "IP یعنی چه و چه کاربردی دارد؟" را مطالعه کنید ۲-۳ بستن ترمینال روی سر سیم‌ها.
برای تمام سیم‌هایی که برای روشنایی در نظر گرفته شده باید ترمینال نصب شود. یعنی در هر صورت هیچ سیمی نباید بصورت آزاد در هیچ کجای پروژه وجود داشته باشد.
ضمنا سیم ارت نیز درهر ترمینال یکی از خانه ها را به خود اختصاص میدهد (در صورتیکه روشنایی که در آینده نصب خواهد شد دارای بدنه از جنس غیر فلز بود سیم ارت در همان ترمینال ولی بدون سیم اتصال خروجی بصورت رزرو خواهد ماند)

۳-۳ نصب دتکتورهای دود و شستی آن‌ها روی جاهای تعیین‌شده

۴-۳ نصب فیوزها داخل جعبه فیوز و وایرشو زدن سر سیم‌ها و فیوز بندی آن‌ها صفر تا صد برقکاری ساختمان
شینه نول
درداخل تابلو برق استفاده از شینه نول الزامی می‌باشد و تاباندن سیم‌های نول به یکدیگر ممنوع است.
نکته : قبل از بستن سیم‌ها به ترمینال فیوز حتما باید از وایرشو مخصوص آن استفاده نمود.
نکته : اتصال سیم‌های نول به شینه نیز تنها از طریق وایرشو و پیچ و مهره مورد تایید می‌باشد.

صفر تا صد برقکاری ساختماننصب کلید فیوز و مینیاتورینصب و یا تعویض فیوز مینیاتوری جهت حفاظت سیستم الکتریکی بسته به نوع مصرف و شرایط آن ۵-۳ نصب آیفون تصویری بستن سوکت‌ها و شستی‌های مربوط به آن.
در این مرحله آیفون هر واحد باید نصب گردد. از نکات مورد توجه در خصوص آیفون‌ها این است که حتما باید دقت شود تغذیه سیستم باید با فیوز مجزا از برق عمومی استفاده کند. سیم‌های مربوط به صدا و تصویر از کابل شیلدار مخصوص بوده و در سیمبندی هر واحد دقت کافی انجام گیرد. معمولا نقشه نصب هر سیستم به همراه آن ارایه میگردد. توصیه می‌شود قبل از شروع به نصب حتما توضیحات و الزامات مورد نظر سازنده را مطالعه و مورد استفاده قرار گیرد.

صفر تا صد برقکاری ساختماننصب آیفون نصب گوشی و پنل آیفون صوتی یا تصویری کدینگ یا معمولی با قابلیت فرمان به درب بازکن یا تعویض آن ۶-۳ نصب آنتن مرکزی و سویچینگ های مربوط به آن (سفارش نصب آنتن)
۷-۳ نصب سویچینگ های ماهواره ( نصب و راه‌اندازی ماهواره بر عهده شرکت‌های مربوط می‌باشد )
۸-۳ نصب سنسور چشمی در راه‌پله و پارکینگ ها
۹-۳ نصب سنسور چشمی در سرویس‌ها (در صورت پیش بینی در پروژه) برای هود مرکزی ( این چشم‌ها پس از عمل کردن به کنتاکتور و سپس کنتاکتور به فن سانتریفیوژ فرمان داده و باعث تهویه سرویس‌ها می شود)

۱۰-۳ نصب نور مخفی‌های داخل سقف کاذب و کفی‌های روی سرامیک
در صورتیکه نور پردازی از نوع نور غیر مستقیم یا همان نور مخفی در پروژه پیش بینی شده باشد در این مرحله باید اقدام به نصب آن نمود. سیستم های نورپردازی مخفی در انواع متنوع می‌باشند که بسته به نوع طراحی باید الزامات هرکدام به درستی انجام گیرد. به عنوان نمونه در ریسه‌هایی که اصطلاحا شلنگی نامیده می‌شود باید به حداکثر طول هر ریسه دقت کرده و محل انشعاب ورودی ریسه را به نحوی در نظر گرفت که طول هر مسیر بیشتر از حد نامی نباشد.
نکته :  که ریسه ها هر یک متر قابلیت برش خوردن دارند.
نکته : در خصوص روشنایی های داخل سقف کاذب نیز باید دقت نمود منبع نور طوری نصب گردد که نور حتی المقدور به صورت یکنواخت به سطح پایینی سقف برسد.
نکته : در خصوص چراغهای دفنی رعایت آببندی دور چراغ‌ها و تیوپ کردن اتصال سیم‌ها با وارنیش حرارتی الزامی می‌باشد.

۱۱-۳ نصب تابلوی برق موتورخانه (تجهیزات داخل تابلو برق بر اساس نیازهای موتورخانه انتخاب و توسط تابلوساز ساخته می‌شود)

۱۲-۳ نصب پایه سینی برق روی دیوار و فیکس کردن سینی برق روی آن
۱۳-۳ نصب لوله زیر سینی برق و ازآنجا روی الکترو موتورها و ترموستات‌ها و مصرف‌کننده‌های دیگر(از آخرین نقطه ثابت لوله به بعد از لوله انعطاف پذیر با اتصالات مخصوص استفاده می‌شود)

۱۴-۳ کابل‌کشی از تابلو برق روی سینی برق و داخل لوله ثابت و اتعطاف پذیر و ازآنجا به تخته کلم الکترو موتورها و ترموستات‌ها و مصرف‌کننده‌ها

۱۵-۳ وایرشو زدن و شماره زدن سر سیم‌ها و بستن آن روی تخته کِلِم الکترو موتورها و ترموستات‌ها و مصرف‌کننده‌ها و از آنجا به ترمینال زیر تابلو برق

۱۶-۳ بررسی جهت چرخش الکتروموتورهای مربوط به فن‌ها و پمپ های سه فاز و در صورت لزوم اصلاح آن (معمولا مصرف کننده های تکفاز نیازی به تست جهت چرخش ندارند).

نمایش بیشتر
برای خدمت

از ما قیمت بگیرید و در کمترین زمان ممکنه سفارش خودتون رو ثبت کنید.
استعلام قیمت نصب لوستر تهران

خدمات مشابه بازسازی برق ساختمان (بازدید رایگان) در تهران

خدمات برقی ساختمان

نصب پروژه صفر تا صد

شروع تقریبی قیمت : 200 هزار تومان
(واحد محاسبه: یک ساعت)
انجام هرگونه خدمات برقکاری ساختمان اعم از رفع اتصالی برق تک فاز٬ رفع اتصالی برق سه فاز٬ نصب روشنایی٬ نصب هالوژن٬ نصب پنل سقفی٬ نصب چراغ٬ نصب و عیب یابی گوشی آیفون صوتی و تصویری٬ سیم کشی روکار و توکار٬ نصب کلید پریز٬ نصب و عیب یابی تلفن٬ نصب و راه اندازی دوربین مداربسته٬ نصب هواکش خانگی و صنعتی٬ نصب کلید فیوز مینیاتوری٬ داکت کشی روکار و توکار٬ نصب آنتن مرکزی و تمامی کارهای مربوط به برقکاری ساختمان
مشاوره در واتس‌اپ مشاوره و سفارش تلفنی
خدمات برق ساختمان

نصب پروژه صفر تا صد

شروع تقریبی قیمت : 200 هزار تومان
(واحد محاسبه: یک ساعت)
انجام هرگونه خدمات برقکاری ساختمان از صفر تا صد اعم از رفع اتصالی برق تک فاز٬ رفع اتصالی برق سه فاز٬ نصب روشنایی٬ نصب هالوژن٬ نصب پنل سقفی٬ نصب چراغ٬ نصب و عیب یابی گوشی آیفون صوتی و تصویری٬ سیم کشی روکار و توکار٬ نصب کلید پریز٬ نصب و عیب یابی تلفن٬ نصب و راه اندازی دوربین مداربسته٬ نصب هواکش خانگی و صنعتی٬ نصب کلید فیوز مینیاتوری٬ داکت کشی روکار و توکار٬ نصب آنتن مرکزی و تمامی کارهای مربوط به برقکاری ساختمان
مشاوره در واتس‌اپ مشاوره و سفارش تلفنی
بازسازی برق ساختمان (بازدید رایگان)

نصب پروژه صفر تا صد

شروع تقریبی قیمت : 65 هزار تومان
(واحد محاسبه: متری)
این آیتم بصورت توافقی انجام می‌شود و شامل انجام کلیه امور برق و روشنایی مورد نیاز ساختمان با کاربری مسکونی یا غیره اعم از طراحی ، اجرا ، تست و تحویل نهایی. قیمت درج شده بصورت پایه ی متر مربع هست و ممکن است با توافق طرفین افزایش یا کاهش داشته باشد.
مشاوره در واتس‌اپ مشاوره و سفارش تلفنی
ترسیم نقشه برق

نصب پروژه صفر تا صد

شروع تقریبی قیمت : 10 هزار تومان
(واحد محاسبه: متر)
ترسیم نقشه برق ساختمان اعم از نقشه روشنایی، کلید و پریز ها، لوله گذاری و .. در پلتفرم اتوکد
مشاوره در واتس‌اپ مشاوره و سفارش تلفنی

نظرات مشتریان

مشتریان در مورد انجام چه نظری دارند؟

علی دهداری

علی دهداری

از عملکرد و حسن برخورد نصاب آقای صیفی رضایت کامل دارم. ایشان کاملا صبور بودن. لیکن کالاهایی که سایت برقکاران برایم ارسال کرده بود متاسفانه از دو ریموت کنترل ریسه 7 رنگ، یکی از آنها کار نمیکرد و از چهار سوکت ارسالی هم ، یکی از سوکتها کهنه و دست دوم ارسال شده بود علیرغم اینکه تأکید داشتم کالاها حتما از جنس خوب و باکیفیت باشد

از عملکرد و حسن برخورد نصاب آقای صیفی رضایت کامل دارم. ایشان کاملا صبور بودن. لیکن کالاهایی که سایت برقکاران برایم ارسال کرده بود متاسفانه از دو ریموت کنترل ریسه 7 رنگ، یکی از آنها کار نمیکرد و از چهار سوکت ارسالی هم ، یکی از سوکتها کهنه و دست دوم ارسال شده بود علیرغم اینکه تأکید داشتم کالاها حتما از جنس خوب و باکیفیت باشد

علی دهداری

علی دهداری

از عملکرد و حسن برخورد نصاب آقای صیفی رضایت کامل دارم. ایشان کاملا صبور بودن. لیکن کالاهایی که سایت برقکاران برایم ارسال کرده بود متاسفانه از دو ریموت کنترل ریسه 7 رنگ، یکی از آنها کار نمیکرد و از چهار سوکت ارسالی هم ، یکی از سوکتها کهنه و دست دوم ارسال شده بود علیرغم اینکه تأکید داشتم کالاها حتما از جنس خوب و باکیفیت باشد

از عملکرد و حسن برخورد نصاب آقای صیفی رضایت کامل دارم. ایشان کاملا صبور بودن. لیکن کالاهایی که سایت برقکاران برایم ارسال کرده بود متاسفانه از دو ریموت کنترل ریسه 7 رنگ، یکی از آنها کار نمیکرد و از چهار سوکت ارسالی هم ، یکی از سوکتها کهنه و دست دوم ارسال شده بود علیرغم اینکه تأکید داشتم کالاها حتما از جنس خوب و باکیفیت باشد

برای خدمت

از ما قیمت بگیرید و در کمترین زمان ممکنه سفارش خودتون رو ثبت کنید.
استعلام قیمت نصب لوستر تهران

بازسازی برق ساختمان (بازدید رایگان) تهران

خدمات مربوط به بازسازی برق ساختمان (بازدید رایگان) در چه محله‌هایی از شهر تهران ارائه می‌‍شود؟

برقکارآن در حال حاضر در اکثر مناطق و نواحی شهر تهران فعالیت دارد و می‌تواند سفارش شما را به دست بهترین ٬مجرب‌ترین و نزدیکترین متخصصین بازسازی برق ساختمان (بازدید رایگان) در کمترین زمان برساند. لیست زیر برخی از این مناطق و محله‌های شهر تهران برای انجام سفارش بازسازی برق ساختمان (بازدید رایگان) می‌باشد. با کلیک بر روی هر کدام اطلاعات مربوط به هر کدام را مشاهده خواهید نمود.

گالری عکس‌ پروژه‌های انجام شده توسط متخصصین

در وبلاگ برقکارآن بخوانید.

مشاهده تمامی مطالب

جستجوهای دیگر مشتریان

نام‌های مشابه این خدمت که توسط دیگر مشتریان جستجو شده است.

عملیات با موفقیت انجام شد